Grootaandeelhouder Vendex richt aandeelhouderscomite op
Amsterdam (BETTEN BEURSMEDIA NEWS) - K Capital Partners, met een belang van 10% grootaandeelhouder in Vendex KBB, richt een aandeelhouderscomite op onder de naam Shareholder Value Realization Committee (SVRC) om de waarde van de aandelen Vendex KBB 'substantieel' te verbeteren. Dat heeft K Capital Partners woensdag bekendgemaakt. De groep wordt geadviseerd door Petercam.
K Capital Partners vindt de aandelen Vendex KBB 50 tot 100% ondergewaardeerd. 'Toepasselijke actie door Vendex KBB zal de intrinsieke waarde van het aandeel blootleggen. We zullen waarde-verhogende acties zoals een delisting of de verkoop van onderpresterende niet-kernactiviteiten actief nastreven', aldus de groep.
De SVRC is toegankelijk voor alle aandeelhouders van Vendex KBB. K Capital Partners stelt in het persbericht samen te willen werken met het bestuur van Vendex KBB.
Volgens Vendex KBB-woordvoerder P. van Bakkum zit er 'niet veel lucht' tussen de standpunten van K Capital Partners en Vendex KBB. 'Wij willen ook aandeehouderswaarde creeren en hebben diverse malen met hen overlegd', aldus de woordvoerder. K Capital Partners lanceerde op de aandeelhoudersvergadering in mei al hun ideeen. In juni volgde daarop een gesprek met twee leden van de hoofddirectie van Vendex KBB.
Volgens Van Bakkum wil K Capital Partners met name dat de verlieslatende warenhuisketen V&D wordt verkocht. 'Met onderpresterende niet-kernactiviteiten doelen ze op V&D. Maar daar kan je helemaal geen koper voor vinden, daar zul je zelf voor een 'turnaround' moeten zorgen' aldus de woordvoerder. Op 9 september zal het detailhandelsconcern nieuwe maatregelen bekendmaken om V&D, dat kampt met flinke omzet- en margedruk, uit het slop te trekken.
Direkte resultaat: koers +10% :-)