AMSTERDAM (AFN) - Analisten van ING hebben het advies voor het aandeel GrandVision opgevoerd van 25,50 euro naar 27 euro. Het koopadvies op het aandeel blijft staan, zo bleek dinsdag uit een rapport over het moederbedrijf van optiekketens als Pearle.
GrandVision wordt door ING gezien als een ,,actieve consolidator in een nog steeds gefragmenteerde wereldwijde brillenmarkt'', aldus de kenners. De stabiele operationele prestatie en het genereren van kapitaal onderstrepen volgens ING dat, zelfs bij groeicijfers die op kwartaalbasis de neiging hebben om volatiel te zijn, het bedrijf zelfs zeer stabiel is.
ING schat daarbij dat de oorlogskas van GrandVision een omvang heeft van meer dan een miljard euro, waardoor het concern grote stappen kan zetten.
ING ziet een ,,potentiële grote stap'' in de Verenigde Staten dan ook als een aanjager voor de koers. Het aandeel GrandVision sloot maandag op 22,88 euro.