Beleggingsfondsen « Terug naar discussie overzicht

Beleggen in trackers via Fundsettle

28 Posts, Pagina: 1 2 » | Laatste
Hallo!
0
Ik beleg o.a. bij ING. Daar is het mogelijk om in trackers te handelen via Fundsettle. Deze trackers worden giraal aangeboden.

De indruk wordt gewekt, dat er tegen IW wordt gehandeld. Vandaag werd me duidelijk dat dit niet het geval is. Er is sprake van een spread, dus een opslag of afslag op de IW. Dit geldt ook voor trackers waarvan de EBI zegt dat er geen instap- of uitstapkosten zijn.

De spread is in de meeste gevallen hoger dan rechtstreeks via de beurs handelen. Van de Think Global ETF is de spread op de beurs 9 cent, terwijl de spread via Fundsettle 14 cent is.
Pinoooo
0
Ook bij Fondsen is er vaak een opslag bij ING. Een aantal fondsen hebben een soft-close. ING vermeldt dit niet, achteraf zie je dan 5% opslag. Diverse keren bij ze aangegeven, maar ze weigeren het te vermelden.
Hallo!
0
quote:

Pinoooo schreef op 15 januari 2015 08:38:

Diverse keren bij ze aangegeven, maar ze weigeren het te vermelden.
Via hun oude website gaven ze dit nog wel aan, maar nu niet meer. De service gaat wat dat betreft achteruit. Waarschijnlijk heet hun variant ook niet voor niets Zelf op de beurs:-)

Wat ik wil aangeven is dat het goedkoper is om trackers rechtstreeks op de beurs te kopen dan via Fundsettle. De kosten kunnen giraal aanzienlijk hoger zijn. De spread van de Think Global Equity ETF is 9 cent op de beurs en 14 cent via Fundsettle.

Aangezien ING de afspraken met de aanbieders van trackers via Fundsettle niet openbaar maakt, dan koop ik die niet weer. Er zit een aanbieder bij die maximaal 5% instapvergoeding vraagt.
marique
0
quote:

Global Selection schreef op 15 januari 2015 09:30:

[...]

Via hun oude website gaven ze dit nog wel aan, maar nu niet meer. De service gaat wat dat betreft achteruit. Waarschijnlijk heet hun variant ook niet voor niets Zelf op de beurs:-)

Wat ik wil aangeven is dat het goedkoper is om trackers rechtstreeks op de beurs te kopen dan via Fundsettle. De kosten kunnen giraal aanzienlijk hoger zijn. De spread van de Think Global Equity ETF is 9 cent op de beurs en 14 cent via Fundsettle.

Aangezien ING de afspraken met de aanbieders van trackers via Fundsettle niet openbaar maakt, dan koop ik die niet weer. Er zit een aanbieder bij die maximaal 5% instapvergoeding vraagt.
Heb eens wat gesnuffeld op de ING-site.

Ik lees onder het kopje "Zelf op de beurs" dat bij girale aan- en verkoop van bel.fondsen en trackers geen transactiekosten in rekening worden gebracht.

Transacties via Mijn ING:
Beleggingsfondsen en trackers: Kosteloos
Aandelen, (...) : € 4 + 0,04% (maximaal € 150)

www.ing.nl/particulier/beleggen/beleg...

Bij de koerspagina's wordt onderscheid gemaakt tussen:
- trackers giraal kopen (via Fundsettle);
www.ing.nl/particulier/beleggen/koers...
- trackers op de beurs kopen.
www.ing.nl/particulier/beleggen/koers...

Giraal kopen, via Fundsettle, is zonder transactiekosten
Bij rechtstreeks op de beurs kopen, dus niet giraal via Fundsettle, wordt het aandelentarief in rekening gebracht.

Merkwaardig dus dat ING bij jou voor de Think tracker via Fundsettle, toch de transactiekosten doorberekent.
M.i. niet Think in de fout, maar ING.

Hallo!
0
quote:

marique schreef op 17 januari 2015 12:15:

Merkwaardig dus dat ING bij jou voor de Think tracker via Fundsettle, toch de transactiekosten doorberekent.
M.i. niet Think in de fout, maar ING.
Helaas heb je het niet goed begrepen Marique.

ING geeft de verzamelorders door aan de beurs en krijgt een koers terug. ING gaat ervan dat de koers volgens de voorschriften tot stand is gekomen. ING brengt geen enkele kosten in rekening.

Think geeft aan in de EBI dat er geen instapvergoeding en geen uitstapvergoeding is. Alleen de kosten van de broker(bank).

Think zegt dat er tegen IW wordt gehandeld (zie hun site en hun EBI), maar dat blijkt niet zo te zijn. Ze handelen tegen hun eigen afspraak in wel met een spread. Het probleem is dat ze die spread niet in hun EBI hebben vermeld. De man bij ING geeft me groot gelijk. De koers komt niet op een transparante wijze tot stand. Bij beleggingsfondsen is er een spread. Dat staat in de EBI en op de sites van de betreffende fondsaanbieder vermeld. Ik kan controleren of de juiste koers is berekend door op de site van de fondsaanbieder te kijken. Zo heb ik donderdagochtend een fonds tegen de laatkoers gekocht en een fonds tegen de biedkoers. Als ik op de site van ThinkETF kijk, wordt niet de transactiekoers vermeld, alleen de IW. ThinkETF dient aan te geven dat er een spread is en naast de IW een transactiekoers te vermelden. Kijk maar eens op de site van INGIM of Kempen: je ziet de IW en de transactiekoers van elk fonds. Een voorbeeld dat de handel in beleggingsfondsen wel transparant is en de handel in trackers niet. Als je een tracker rechtstreeks op de beurs koopt, is de handel wel transparant.

ING controleert in alle gevallen of de juiste koers is gehanteerd. Vorig jaar hebben ze per ongeluk (zonder dat ik het wist) een onjuiste koers gebruikt. Dat werd een dag later hersteld.

ThinkETF is eigendom van Binckbank. De marketingtrucjes die ze toepassen, zijn niet altijd even fris. Zo vroeg ik vorig jaar info betreffende Fundcoach. Ik werd drie weken achter elkaar gebeld. U betaalt maximaal 200 euro aan service fee. De man zei niets verkeerd, maar hij verzwijgt dat er BTW over moet worden betaald. De service fee is voor de klant 242 euro, want ze moeten 21% BTW afdragen. Waarom Binckbank wel BTW in rekening brengt en andere banken niet, is me nog niet duidelijk. Ik geef dit voorbeeld omdat Binckbank op het randje van het toelaatbare zit. ThinkETF gaat net over het randje.
marique
0
quote:

Global Selection schreef op 17 januari 2015 12:51:

[...]

1) Helaas heb je het niet goed begrepen Marique.

2) Think zegt dat er tegen IW wordt gehandeld (zie hun site en hun EBI), maar dat blijkt niet zo te zijn.
1) Best mogelijk. Vandaar mijn opmerkingen en vragen.

2) "...tegen IW..." is voor verschillende uitleg vatbaar. Dat 'tegen' wil niet zeggen dat er precies voor die prijs gekccht/verkocht wordt.
Bij beleggingsfondsen en sinds kort ook bij trackers via Fundsettle, is er altijd sprake van een opslag of afslag. Daardoor kan de werkelijk betaalde/ontvangen prijs iets hoger of lager zijn dan de IW.

Hallo!
0
quote:

marique schreef op 17 januari 2015 13:59:

Bij beleggingsfondsen en sinds kort ook bij trackers via Fundsettle, is er altijd sprake van een opslag of afslag. Daardoor kan de werkelijk betaalde/ontvangen prijs iets hoger of lager zijn dan de IW.
Probleem is dat het niet LETTERLIJK in hun EBI staat en niet LETTERLIJK op hun site.

Er staat LETTERLIJK op hun site en LETTERLIJK in hun EBI: tegen IW, geen instapvergoeding of uitstapvergoeding.

Bij beleggingsfondsen staat het LETTERLIJK op de site of in de EBI dat er een opslag of een afslag is.

Wat jij nu doet is associatie. Je associeert beleggingsfondsen met opslag of afslag op IW. Je associeert trackers met een spread.

Wat ThinkETF doet, is wijzen op lage kosten. Je handelt tegen IW, dus goedkoper kun je het niet krijgen. Ze verzwijgen op hun site en in hun EBI dat er sprake is van een spread. Ze laten essentiële informatie weg door verzwijging. Dit noemen we misleiding. ThinkETF gaat ervan uit dat een ieder reageert zoals jij: opslag en afslag is normaal bij beleggingsfondsen.

Het is heel simpel: ThinkETF moet uitgaan van de feiten en mag zich niet baseren op associatie.

Er zijn diverse marketingtrucs. Ik heb er al diverse meegemaakt bij Robeco en ABNAMRO. Ik ben enkele keren aanwezig geweest bij een adviesgesprek van ABNAMRO namens mijn schoonmoeder. Mijn schoonmoeder vond het als leek uitstekende gesprekken. Ze had niet door dat de adviseur haar iets aansmeerde en haar flinke transactie kosten bezorgde. Toen ik daar ooit eens een opmerking over maakte, werd mij een vuile blik toegeworpen.

Bij beleggingskosten is er dikwijls sprake van verborgen kosten. Een beleggingsfonds is duurder dan de TER als er veel wordt gehandeld. Maar de verborgen kosten komen altijd tot uitdrukking in het rendement. Bij ThinkETF betreft het niet verborgen kosten, maar verzwegen kosten, misleiding dus.

Wat ThinkETF doet, gaat de perken te buiten. Het gaat mij om het principe, niet om het geld. Als geboren en getogen Groninger, gaat ik uit van het principe: recht door zee, kop derveur. ThinkETF heeft helaas een ander principe.
marique
0
quote:

Global Selection schreef op 17 januari 2015 14:30:

[...]

1) Er staat LETTERLIJK op hun site en LETTERLIJK in hun EBI: tegen IW, geen instapvergoeding of uitstapvergoeding.

2) Er zijn diverse marketingtrucs.
1) Dat is de standaard EBI, afgestemd op normale handel in trackers. Dus niet via beleggingsgiro/Fundsettle.
iShares zegt hetzelfe in de EBI.

Euroclear zelf zegt:
"You purchase and execute your orders for ETFs in the exact same way as for your mutual funds”.
www.iex.nl/Forum/Upload/2015/8178925.pdf

"... in the exact same way ..."
Betekent dus dat er via Fundsettle met in- en uitstapvergoeding wordt gehandeld.

Het is mij nog steeds niet duidelijk welke kosten jij bij de Think transactie moest betalen. Was dat nou een instapvergoeding (lijkt me niet want die zit normaliter verborgen in de aankoopkoers) of een vergoeding voor de broker?
Indien vergoeding voor de broker, dan is ING fout. Want dan maken ze de claim 'geen transactiekosten' niet waar.

Hoewel ...
Euroclear schrijft ook:

"Free of charge as the costs are borne by the ETF provider"

Ik mag tcch aannemen dat met provider hier de etf-producent, zoals Thimk, wordt bedoeld en niet de distributeur, zoals ING.

Maar welke 'costs' worden bedoeld? De algemene conractkosten tussen Euroclear en etf-producenten/fondsaanbieders of ... de brokerkosten.

Allemaal verre van duidelijk.

2) marketingtrucs.
Vertel mij wat, dat is mijn speeltuin. Heb al eerder betoogd dat de marketingfilosofie in de financiële wereld onontgonnen gebied is. Dankzij volslagen onwetendheid aan de vraagzijde (consumenten) is het aanbod niet vraaggericht maar productgedreven.

Hallo!
0
quote:

marique schreef op 17 januari 2015 15:11:

iShares zegt hetzelfe in de EBI.
[...]
2) marketingtrucs.
Vertel mij wat, dat is mijn speeltuin. Heb al eerder betoogd dat de marketingfilosofie in de financiële wereld onontgonnen gebied is. Dankzij volslagen onwetendheid aan de vraagzijde (consumenten) is het aanbod niet vraaggericht maar productgedreven.
iShares zegt niet hetzelfde: instapvergoeding max. 2% en uitstapvergoeding max. 1%. De girale trackers hebben hun eigen EBI's. ThinkETF heeft geen aparte EBI's gemaakt voor girale trackers.

Het probleem is dat Think geen spread mocht hanteren. Ze mogen uitsluitend tegen IW handelen op het eind van de dag. Dat is hun eigen voorschrift. Hierover hebben ING en ThinkETF afspraken gemaakt. ThinkETF heeft zich niet aan de afspraak gehouden. Degene die me belde, was blij dat ik een klacht had ingediend.

ThinkETF heeft een marketing die net over de rand gaat. Ze moeten alle kosten vermelden en niet alleen een TER van 0,20%. Iedereen snapt dat ze niet van de wind kunnen leven en dat ze aan hun producten willen verdienen. Laat ze daarom een duidelijke EBI maken waarin de kosten duidelijk zijn vermeld. Een eerlijk product voor een eerlijke prijs tegen duidelijke kosten. ETF aanbieders wijzen altijd op de kosten van beleggingsfondsen, maar zelf verzwijgt een aanbieder als ThinkETF de initiële kosten. Dat is een verkeerde marketing.
marique
0
"iShares zegt niet hetzelfde: instapvergoeding max. 2% en uitstapvergoeding max. 1%."

dat is volgens EBI voor in Duitsland gevestigde ETF's.

Voor de Ierland gevestigde ETF's is de vermelding "geen in- en uitstapvergoeding"

Geen idee waarom dit onderscheid wordt gemaakt.
marique
0
quote:

Global Selection schreef op 17 januari 2015 12:51:

ING controleert in alle gevallen of de juiste koers is gehanteerd.

Dan is ING dus blij met jouw klacht en zal ING actie ondernemen om Think op de vingers tikken.

Ben benieuwd.
marique
0
quote:

Global Selection schreef op 17 januari 2015 17:33:

[...]

Het probleem is dat Think geen spread mocht hanteren. Ze mogen uitsluitend tegen IW handelen op het eind van de dag. Dat is hun eigen voorschrift. Hierover hebben ING en ThinkETF afspraken gemaakt. ThinkETF heeft zich niet aan de afspraak gehouden. Degene die me belde, was blij dat ik een klacht had ingediend.

Als ik de info van en over Fundsettle lees, is het helemaal niet mogelijk dat daar met een spread wordt gehandeld. Snap dan ook niet dat ING daarover met Think een aparte afspraak kan hebben gemaakt.

Hallo!
0
quote:

marique schreef op 17 januari 2015 19:17:

[...]
Dan is ING dus blij met jouw klacht en zal ING actie ondernemen om Think op de vingers tikken.
Zeker, degene die ik aan de lijn heb gehad, was niet een telefonische medewerker, althans die indruk kreeg ik. Hij heeft me zijn naam en persoonlijk telefoonnummer gegeven.

ING kan zo geen zaken doen met Think. De kosten moeten duidelijk zijn vermeld. Als iemand is aangesloten op ZelfVermogensopbouw, dan kan die persoon alleen maar girale trackers kopen. Als zelfbelegger zoek je alles uit en als er iets niet klopt, dan komen er veel klachten.

Als Think net als fondsaanbieders een transactiekoers en de IW vermeld op hun site en ze geven aan dat er een spread is van 0,2% is er niets aan de hand. Op de beurs is de spread 9 cent, via Fundsettle is dat 14 cent.
Hallo!
0
quote:

marique schreef op 17 januari 2015 19:22:

Als ik de info van en over Fundsettle lees, is het helemaal niet mogelijk dat daar met een spread wordt gehandeld. Snap dan ook niet dat ING daarover met Think een aparte afspraak kan hebben gemaakt.
Fundsettle is een beurs waar een fondsaanbieder zijn fondsen kan verhandelen. Je doet rechtstreeks zaken met de fondsaanbieder. Ik betwijfel dan ook of er een market maker zit. ING laat de klant echt niet de maximale instapkosten betalen van 5% in sommige gevallen. ING maakt afspraken met de fondsaanbieder. Er is ook geen vaste tijd van terugmelding. De terugmelding kan de volgende dag om 14.52 uur zijn, maar ook 18.01 uur. Pas omstreeks 16.30 uur was het geld op dinsdag bijgeschreven. Ik kon dus geen opdracht meer geven voor de volgende dag. Achteraf gezien was dat een geluk, want de beurzen daalden op woensdag. Ik kon dus donderdag pas kopen met extra korting:-)

Ik heb wat dat betreft heel veel geluk gehad. Op donderdag kocht ik o.a. een kleine portie Kempen European High Dividend Fund tegen de koers van 6,77 (biedkoers). De koers was vrijdag 7,01 (laatkoers), een winst van 3,54% in een dag tijd. Die winst wordt maandag nog hoger. Ook heb ik ING North America Fund gekocht en eerlijk gezegd, had ik daar de laatkoers verwacht. Ik had een grote partij gekocht.
Hallo!
0
quote:

marique schreef op 17 januari 2015 19:10:

dat is volgens EBI voor in Duitsland gevestigde ETF's.

Voor de Ierland gevestigde ETF's is de vermelding "geen in- en uitstapvergoeding"
ING biedt meer Duitse dan Ierse trackers aan. In de EBI van de Ierse trackers staat o.a.:

"Officieel erkende marktdeelnemers die direct met het Fonds handelen, betalen de overeenkomstige transactiekosten. Officieel erkende marktdeelnemers die overschakelen tussen het Fonds en andere fondsen binnen dezelfde overkoepelende beleggingsvennootschap moeten
mogelijk een switchkosten betalen van maximaal 3%. Het is echter mogelijk dat de omzettingsvergoeding niet in rekening wordt gebracht en dat in plaats daarvan de gebruikelijke instap- en uitstapvergoedingen worden aangerekend."

Op Fundsettle wordt rechstreeks met het fonds gehandeld. Er zijn dus kosten. Hoeveel is niet duidelijk. Er is wel sprake van een instap- en een uitstapvergoeding.

In dit geval zou ik ING mailen hoe hoog de instap- en uitstapvergoeding is. Dat hoefde ik bij Think niet, want de EBI is 100% duidelijk: geen instap- en uitstapvergoeding, behalve de kosten van de bank.

Momenteel zie ik meer in beleggingsfondsen dan in trackers. Het beste presterende fonds in mijn portefeuille is ING Health Care Fund +6,77% YTD. Een tweede fonds dat goed presteert, is ING Far East Fund met +4,72% YTD. Bij het backtesten was me al opgevallen dat de sectorfondsen op verschillende momenten kunnen pieken. Meestal zijn er twee prima scorende fondsen en twee matige.

De sectorfondsen vind ik een doorslaand succes. Ik heb de low vol index van MSCI nagebootst d.m.v. sectorfondsen en daar kwam een verrassende en interessante uitslag uit. Ik wilde een low vol Amerika fonds kopen, maar heb dat niet gedaan. Het is beter om je eigen low vol portefeuille samen te stellen d.m.v. sectorfondsen. Low vol impliceert dat je belegt in sectoren die minder conjunctuurgevoelig zijn. De portefeuille is aanzienlijk rustiger en het gaat niet ten koste van het rendement. Voorlopig hou ik het bij de meer conjunctuur gevoelige sectoren, maar ik hoef slechts twee sectorfondsen te switchen om de portefeuille minder conjunctuurgevoelig te maken.
marique
0
quote:

Global Selection schreef op 17 januari 2015 20:06:

[...]

De sectorfondsen vind ik een doorslaand succes. Ik heb de low vol index van MSCI nagebootst d.m.v. sectorfondsen en daar kwam een verrassende en interessante uitslag uit. Ik wilde een low vol Amerika fonds kopen, maar heb dat niet gedaan. Het is beter om je eigen low vol portefeuille samen te stellen d.m.v. sectorfondsen. Low vol impliceert dat je belegt in sectoren die minder conjunctuurgevoelig zijn. De portefeuille is aanzienlijk rustiger en het gaat niet ten koste van het rendement. Voorlopig hou ik het bij de meer conjunctuur gevoelige sectoren, maar ik hoef slechts twee sectorfondsen te switchen om de portefeuille minder conjunctuurgevoelig te maken.
Weet nog dat Rabo/Robeco/Iris begin deze eeuw enthousiast waren gestart met een tiental sectorfondsen. Met als doel sectorrotatie om optimaal te profiteren van sectorale golfbewegingen. Daarna nooit succesverhalen gehoord over sectorrotatie.
Onder de clip een overzicht van de jaarlijkse koersresultaten van de ING sectorfondsen (in % zonder dividend herbelegging).
Een sectorbelegger die tijdig weet te switchen, kan mooie rendementen boeken.

Bijlage:
Hallo!
0
quote:

marique schreef op 17 januari 2015 22:13:

Daarna nooit succesverhalen gehoord over sectorrotatie.
Een professional kan de economie niet inschatten, laat staan een amateur. Sectorrotatie werkt niet.

De adviezen van Fitvermogen en ING verschillen en de plussen en minnen zijn gebaseerd op hun visie wat betreft de stand van de economie.

Ik ga zeer beslist niet aan sectorrotatie doen, want dat wordt een grote mislukking en krijg ik te maken met nog grotere teleurstellingen.

Ik heb diverse indices geanalyseerd en gekeken naar de samenstelling. Morningstar heeft daar een prachtige tool voor, n.l. X-ray. Low vol beleggingsfondsen beweren:

"Bekende aandelen trekken veel aandacht, maar het is minder bekend dat alledaagse aandelen naar verwachting lagere risico's met zich meebrengen, stabielere rendementen realiseren en onverwacht opwaarts potentieel bieden."

Ik geloof graag dat er alledaagse aandelen in de portefeuille van Robeco low vol fondsen voorkomen, maar als je de portefeuilles analyseert en vooral die van indices, dan krijg je een duidelijk beeld: er wordt belegd in defensieve sectoren. In een ander draadje heb ik dit geschreven:

Gemiddeld geannualiseerd rendement van de afgelopen 5 jaar:

wereld index +11,34%, standaard deviatie 9,30
wereld index (nagebootst) +13,62%, standaard deviatie 9,88
wereld index (low vol, nagebootst) +14,35% standaard deviatie 8,79

Gemiddeld geannualiseerd rendement van de afgelopen 3 jaar:

wereld index +15,96%, standaard deviatie 7,02
wereld index (nagebootst) +17,98%, standaard deviatie 7,26
wereld index (low vol, nagebootst) +18,37% standaard deviatie 7,02

Low vol is geen reclamekreet, maar de uitvoering door fondsen laat te wensen over. Hetzelfde geldt voor hoogdividend fondsen/select dividend trackers. De low vol wereldindex is een gedrocht: 68% Amerika en 42% defensieve sectoren. Het is beter om een low vol portefeuille na te bouwen d.m.v. sectorfondsen. De verdeling is dan aanzienlijk beter.

Dit idee ga ik niet uitvoeren met sectorfondsen, maar probeer ik na te bootsen d.m.v. wereldwijdbeleggende fondsen (of regiofondsen) aangevuld met een aantal sectorfondsen. Ik heb twee (40/60) modelportefeuilles gemaakt, één met EM en vastgoed en één er zonder. De rendementen over de afgelopen 6 jaar zijn vrij hoog, n.l. gemiddeld +12,49%, resp +12,36% tegenover mijn huidige portefeuille +12,77%.

Je moet niet switchen van sectofondsen om het rendement te verhogen. Ik neem sectorfondsen op in mijn portefeuille volgens het tracker principe: vaste plek in de porto, jaarlijks porto herbalanceren. Het kan zijn dat ik van systeem schakel: van conjunctuurgevoelig naar minder conjunctuurgevoelig en dus mijn porto('s) meer low vol achtig maak. Ik wil nog backtesten met regiofondsen, maar daar wacht ik even mee.
Hallo!
0
Ik hou mijn portefeuilles scherp in de gaten om te zien of ze zich gedragen zoals ik dat verwacht.

Rendement YTD:

ING Hoog Dividend Aandelen Fonds +0,87%
ING Global Fund +1,53%
ING Duurzaam Aandelen Fonds +1,48%

iShares MSCI World +1,29%

Regiodeel +2,02%
Sectordeel +1,45%
Regio/Sector (beide delen samen) +1,83%

Sectordeel(defensief) +3,20%

Mijn verwachting was dat het hoogdividend aandelen fonds wel eens kon tegenvallen t.o.v. andere wereldwijdbeleggende fondsen. Uit backtesten bleek dat de terugval van de modelportefeuilles minder groot was tijdens correcties, terwijl de stijging groter was in opgaande periodes. Ik beb bewust twee peilers in het aandelendeel van mijn portefeuilles: een deel regiofondsen en een deel sectorfondsen. Het rendement van beide delen kan tijdelijk een verschillende ontwikkeling laten zien.

De portefeuilles ontwikkelen zich als verwacht. Afgelopen vrijdag is er naar mijn idee een draai geweest van obligaties naar aandelen in Amerika. Daarvan gaat het hoogdividend aandelenfonds en het sectordeel profiteren. De minder conjunctuurgevoelige fondsen hebben het YTD beter gedaan dan de meer conjunctuurgevoelige fondsen. Dat kan wel eens tijdelijk zijn. Er was medio 2012 een draai van minder conjunctuurgevoelig naar meer conjunctuurgevoelig.

P.S. de slotkoers van de tracker is van afgelopen donderdag, terwijl voor de fondsen de openingskoers van vrijdag is gebruikt.
marique
0
quote:

Global Selection schreef op 18 januari 2015 10:40:

(...)
Je moet niet switchen van sectofondsen om het rendement te verhogen. Ik neem sectorfondsen op in mijn portefeuille volgens het tracker principe: vaste plek in de porto, jaarlijks porto herbalanceren. Het kan zijn dat ik van systeem schakel: van conjunctuurgevoelig naar minder conjunctuurgevoelig en dus mijn porto('s) meer low vol achtig maak. Ik wil nog backtesten met regiofondsen, maar daar wacht ik even mee.
Ik liet die clip met koersrendementen zien om aan te tonen dat het zeer lucratief zou zijn als je elk jaar een mandje van slechts enkele sectoren zou kiezen. Het vervelende is dat de koersontwikkeling van een sector onvoorspelbaar is en dus ook de uitkomst van een keuzemandje onvoorspelbaar.
Je kan globaal vaststellen dat tot en met 2007 de sectoren aan de linkerhelft van de tabel het beste rendement boden.
Daarna had je moeten kiezen voor de rechterkant van de tabel.
Welke sectoren het komende jaar en de volgende jaren gaan uitblinken?
Ik heb geen flauw idee.

De productbedenkers aan het fondsenfront hebben weer een nieuw speeltje ontwikkeld: 'low volatility'.
Volgens mij oude wijn in nieuwe zakken. Vroeger stond er 'weduwen en wezen' op het etiket.
Beleggen in bedrijven/sectoren met stabiele groei en dividend levert een goed en tamelijk schokvrij rendement op.
Hallo!
0
quote:

marique schreef op 18 januari 2015 14:05:

De productbedenkers aan het fondsenfront hebben weer een nieuw speeltje ontwikkeld: 'low volatility'.
Ik heb in mijn posting hierboven laten zien dat low vol (=low volatility) geen speeltje is. Het is lucratief, maar je moet niet in speciale low vol fondsen of trackers gaan beleggen. Je moet je portefeuille zo aanpassen d.m.v. sectorfondsen dat je een low volachtig iets krijgt.

Ik had een minder conjunctuur gevoelige (=low volatility) modelportefeuille bedacht en heb het wereldwijd beleggende fonds vervangen door regiofondsen.

Een standaard portefeuille bestaat uit 40% ING Euro Obligatie Fonds en 60% ING Global Fund. Ik heb de 60% ING Global Fund vervangen door een mix van regiofondsen en sectorfondsen. Bij de sectorfondsen heb ik twee varianten: 1. conjunctuurgevoelig, 2. minder conjunctuurgevoelig (=low volatiltity)

Gemiddeld geannualiseerd rendement van 31 december 2009 t/m 31 december 2014:

40/60 standaard +9,95%
40/60 conjunctuurgevoelig +10,77%
40/60 'low volatility' +10,43%

Rendement 2011:

40/60 standaard -3,54%
40/60 conjunctuurgevoelig -1,30%
40/60 'low volatility' -0,13%

Rendement 2014:

40/60 standaard +14,46%
40/60 conjunctuurgevoelig +16,34%
40/60 'low volatility' +17,71%

Een mix van regiofondsen en sectorfondsen verhoogd het rendement en verlaagt de volatiliteit vanaf 2010. In 2009 en 2010 deed de standaardportefeuille het beter.

Gemiddeld geannualiseerd rendement van 31 december 2008 t/m 31 december 2014:

40/60 standaard +12,41%
40/60 conjunctuurgevoelig +12,71%
40/60 'low volatility' +12,32%

Waarschijnlijk zitten we zover in de economische cyclus dat de volatiliteit gaat toenemen. Het lijkt me verstandig om de fondsen zo te kiezen dat de dips tijdens correcties minder diep zijn, terwijl er wel opwaarts potentieel is. Een standaard portefeuille valt dan af.
28 Posts, Pagina: 1 2 » | Laatste
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met uw e-mailadres en wachtwoord.

Direct naar Forum

Markt vandaag

 AEX
921,00  +5,33  +0,58%  18:05
 Germany40^ 23.147,50 +1,29%
 BEL 20 4.482,20 +0,17%
 Europe50^ 5.484,96 +1,28%
 US30^ 42.614,90 +0,13%
 Nasd100^ 20.314,30 +0,79%
 US500^ 5.781,68 +0,33%
 Japan225^ 38.097,20 +0,28%
 Gold spot 3.020,23 +0,29%
 EUR/USD 1,0792 -0,10%
 WTI 69,17 +0,07%
#/^ Index indications calculated real time, zie disclaimer

Stijgers

THEON INTERNAT +5,26%
Basic-Fit +4,06%
Air France-KLM +3,83%
TomTom +2,87%
ING +2,72%

Dalers

ENVIPCO -2,59%
Alfen N.V. -2,21%
AMG Critical ... -1,92%
Heineken -0,98%
IMCD -0,97%