Jopie81 schreef op 19 juli 2013 14:52:
Pieter Kort heeft hier onlangs een leuk stuk over geschreven, zie onderstaand gedeelte van zijn bericht. Kan maar zo zijn dat Tom aankondigd een nieuwe koers te gaan varen.
Eleganter, eenvoudiger, goedkoperEn het wachten is op de eerste partij die besluit om helemaal te breken met de AEX-traditie en een gloednieuwe index introduceert. Tenslotte is er ook best iets aan te merken op de AEX, die ooit door Tjerk Westerterp tijdens een ritje in de trein in elkaar is geknutseld omdat de nieuwe Optiebeurs destijds een verhandelbare index nodig had.
Het kan eleganter en eenvoudiger. En goedkoper, tegenwoordig ook een niet te onderschatten wapen in de strijd om de handel. Een generatie beleggers groeide op met de AEX als symbool voor alles wat met de Amsterdamse beurs te maken heeft. Benieuwd op welk baken de komende generatie gaat varen.