Grontmij « Terug naar discussie overzicht

PREVIEW: Grontmij boekt 36% hogere omzet door overname Ginger

9 Posts
voda
0
PREVIEW: Grontmij boekt 36% hogere omzet door overname Ginger


AMSTERDAM (Dow Jones)--Grontmij (GRONT.AE) publiceert vrijdag de resultaten van het eerste kwartaal. Drie door Dow Jones Nieuwsdienst geraadpleegde analisten verwachten gemiddeld een omzetstijging van 36% tot EUR250 miljoen, waarbij het advies- en ingenieursbureau profiteert van het vorig jaar overgenomen Franse bedrijf Ginger. De analisten zijn benieuwd naar de autonome omzetontwikkeling, waarvan zij over het algemeen een kleine daling voorzien. Verder kijken de analisten uit naar een eventuele outlook voor het gehele jaar. Grontmij publiceert de cijfers vrijdag rond 07.30 uur. Donderdag omstreeks 13.35 uur noteert het aandeel 1,4% lager op EUR15,32, terwijl de ASX met 0,7% daalt. (EHI)


Dow Jones Nieuwsdienst: +31-20-5715200; amsterdam@dowjones.com

voda
0
Vooruitblik:'Verbetering resultaten Grontmij'
Gepubliceerd op 12 mei 2011 om 14:46 | Views: 94

AMSTERDAM (AFN) - Advies- en ingenieursbureau Grontmij heeft in het eerste kwartaal fors meer winst en omzet behaald dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit een peiling onder analisten. Grontmij komt vrijdag voorbeurs met cijfers.

De omzet is naar verwachting met 35 procent gestegen tot 250 miljoen euro vergeleken met een jaar eerder. Het bedrijfsresultaat (ebitda) steeg met 40 procent tot 15 miljoen euro en de nettowinst ging met 43 procent omhoog tot 5,3 miljoen euro.
s.lin
0
Grontmij omzet groeit met 1,7% in KW1, winst vlak
Gepubliceerd: 08:11
Door Robin van Daalen

Van DOW JONES NIEUWSDIENST

AMSTERDAM (Dow Jones)--Advies- en ingenieursbureau Grontmij nv (GRONT.AE) heeft de omzet over het eerste kwartaal fors zien groeien, waarbij de autonome omzet met 1,7% toenam, maar de nettowinst bleef op hetzelfde niveau als een jaar eerder door hogere rentelasten.

"De eerste tekenen van herstel in onze kernmarkten die we zagen in het vierde kwartaal van 2010 hebben zich voortgezet in het eerste kwartaal van 2011," zegt bestuursvoorzitter Sylvo Thijsen vrijdag in het persbericht met de eerstekwartaalcijfers.

De omzet van Grontmij steeg met 47% tot euro273 mln, voornamelijk door de overname van Ginger in Frankrijk, maar ook door een autonome groei van 1,7%. De bijdrage van Frankrijk was euro82,8 mln. Analisten hadden gerekend op een omzet van euro250 mln.

De rentelasten stegen in het eerste kwartaal tot euro3,6 mln van euro0,8 mln een jaar eerder, waardoor de nettowinst gelijk bleef aan vorig jaar op euro3,7 mln.

Vooruitkijkend verwacht Grontmij dat de terugkeer naar autonome groei zich zal voortzetten, maar blijft het voorzichtig voor wat betreft de effecten van de voortdurende zwakke vraag van lokale overheden in Nederland, hetgeen samen met de gestegen pensioenkosten kan leiden tot enige druk op de resultaten.

Door Robin van Daalen; Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5715200; robin.vandaalen
s.lin
0
MARKET TALK: Grontmij winst valt tegen, omzet mee - ABN Amro
Gepubliceerd: 09:02
AMSTERDAM (Dow Jones)--Hoewel de omzet van Grontmij (GRONT.AE) over het eerste kwartaal beter is dan verwacht, valt de winstgevendheid erg tegen, zegt analist Teun Teeuwisse van ABN Amro. Hij vraagt zich af of het bedrijf sterk op prijs heeft geconcurreerd om opdrachten binnen te halen en hoopt op meer informatie tijdens de toelichting van het management. De outlook wijst erop dat er dit jaar ook niets verandert aan dit beeld, aldus Teeuwisse, die een reduce advies hanteert met een koersdoel van euro13,50. Grontmij sloot donderdag op euro15,60 (RVD)
[verwijderd]
0
quote:

s.lin schreef:

MARKET TALK: Grontmij winst valt tegen, omzet mee - ABN Amro
Gepubliceerd: 09:02
AMSTERDAM (Dow Jones)--Hoewel de omzet van Grontmij (GRONT.AE) over het eerste kwartaal beter is dan verwacht, valt de winstgevendheid erg tegen, zegt analist Teun Teeuwisse van ABN Amro. Hij vraagt zich af of het bedrijf sterk op prijs heeft geconcurreerd om opdrachten binnen te halen en hoopt op meer informatie tijdens de toelichting van het management. De outlook wijst erop dat er dit jaar ook niets verandert aan dit beeld, aldus Teeuwisse, die een reduce advies hanteert met een koersdoel van euro13,50. Grontmij sloot donderdag op euro15,60 (RVD)ABN-AMRO is niet voor niks naar de filistijnen gegaan want als je dergelijke adviezen geeft, heb je weinig inzicht.

s.lin
0
MARKET TALK: Grontmij KW1 beter dan het lijkt - KBC
Gepubliceerd: 11:40
AMSTERDAM (Dow Jones)--Hoewel de resultaten van Grontmij op het eerste gezicht wellicht zwak lijken, meent analist Dieter Furniere van KBC Securities dat dit voornamelijk komt door een seizoenseffect bij het onderdeel Monitoring en Testing, zwakke telecomresultaten en een herstructureringslast van euro1 mln. Furniere wijst op de risico's op de korte termijn van aanhoudende zwakte van overheidsbestedingen - met name in Nederland - en stelt dat er tijd nodig zal zijn om de portefeuille aan activiteiten te herschikken. Hij hanteert een accumulate-advies met een koersdoel van euro18,00. Omstreeks 11.30 uur noteert het aandeel 3,2% lager op euro15,10, terwijl de ASX nagenoeg vlak noteert.
voda
0
UPDATE: Grontmij groeit autonoom, focus op schuldreductie


(Update van bericht 'Grontmij groeit autonoom, focus op schuldreductie', om extra informatie, commentaar CEO en CFO, analisten en een recente koers toe te voegen.)


Door Robin van Daalen

Van DOW JONES NIEUWSDIENST


AMSTERDAM (Dow Jones)--Advies- en ingenieursbureau Grontmij nv (GRONT.AE) heeft de autonome omzet in het eerste kwartaal met 1,7% zien toenemen, en verwacht dat deze trend doorzet, terwijl de nettowinst bleef steken op hetzelfde niveau als een jaar geleden door hogere rentelasten.

Het concern moest tevens in enkele gevallen genoegen nemen met lagere marges, om personeel aan het werk te houden en zijn marktpositie vast te houden.

Toch kijkt het concern, ondanks aanhoudende zwakte in Nederland en het Verenigd Koninkrijk - met name door overheidsbezuinigingen - met vertrouwen naar de toekomst. "We verwachten een betere tweede helft van 2011 en een goed 2012", aldus bestuursvoorzitter Sylvo Thijsen tijdens een presentatie voor analisten.

De eerste tekenen van herstel in de kernmarkten van Grontmij gedurende het vierde kwartaal van 2010 hebben zich voortgezet in het eerste kwartaal van 2011.

"Wat we zien in de Europese orderportefeuille en in de pijplijn geeft ons vertrouwen", licht Thijsen tegenover Dow Jones Nieuwsdienst toe. "Ik verwacht daarom dat die lijn van de organische groei zich doorzet."

Vooruitkijkend verwacht Grontmij dus dat het autonoom kan blijven groeien, maar blijft het voorzichtig voor wat betreft de effecten van de voortdurende zwakke vraag van lokale overheden in Nederland, hetgeen samen met de gestegen pensioenkosten kan leiden tot enige druk op de resultaten.

Door de zwakke vraag op de Nederlandse markt voor bouwprojecten zit er soms meer tijd tussen de verschillende opdrachten, waardoor personeel niet continue aan het werk kan worden gehouden.

"Dan zakt je productiviteit en maak je dus wat minder winst", licht Thijsen de situatie in Nederland toe. Het gaat hier met name om bouwprojecten buiten de Randstad. Thijsen verwacht niet dat de Nederlandse bouwmarkt de komende 1,5 a 2 jaar zal groeien, maar andere sectoren in Nederland vertonen wel groei.

De omzet van Grontmij steeg gedurende het eerste kwartaal met 47% tot EUR273 miljoen, voornamelijk door de overname van Ginger in Frankrijk, maar ook door een autonome groei van 1,7%. Analisten hadden gerekend op een omzet van EUR250 miljoen. De bijdrage van Frankrijk was EUR82,8 miljoen.

"Hoewel de omzet van Grontmij beter is dan verwacht, valt de winstgevendheid erg tegen", zegt analist Teun Teeuwisse van ABN Amro. Hij hanteert een reduce advies met een koersdoel van EUR13,50.

De nettowinst kwam in het eerste kwartaal uit op EUR3,7 miljoen, gelijk aan een jaar eerder.

De focus bij Grontmij blijft voorlopig op schuldreductie liggen. De rentelasten stegen in het eerste kwartaal tot EUR3,6 miljoen van EUR0,8 miljoen een jaar eerder.

Het bestuur geeft aan gefocust te zijn op het terugdringen van de nettoschuld. "We moeten het momentum voor desinvesteringen en de focus op cash en werkkapitaal gaande houden en daarmee onze schuld en dus de rentelasten terugbrengen", zegt chief financial officer Mel Zuydam tijdens een conference call.

Thijsen geeft aan dat met name wordt gekeken naar een verkoop van de telecomactiviteiten in Frankrijk. "We zijn ver in onderhandeling", zegt Thijsen, die toevoegt dat het onderdeel waarschijnlijk dit jaar zal worden verkocht.

In het eerste kwartaal verbeterde de nettoschuld op vergelijkbare basis met EUR13 miljoen. Echter, door de overname van Ginger steeg de netto-schuldpositie tot EUR205 miljoen van EUR107 miljoen vorig jaar.

Grontmij zal naast de eerder genoemde maatregelen om de schuldpositie te verlagen, ook blijven sturen op kostenbesparingen. "Een groepsbreed rationaliseringsproject is gestart om het aantal kantoren in geheel Europa ingrijpend te verminderen en het gebruik van IT te optimaliseren", aldus Grontmij.

Thijsen wil niet direct aangeven naar welk schuldniveau Grontmij streeft, maar "het mag toch zeker zo'n 40% lager zijn, op zijn minst", aldus Thijsen, die toevoegt dat daar dit jaar hard aan wordt gewerkt.

"Wij zijn gerustgesteld door de opmerkingen dat het herstel in kernmarkten zich door lijkt te zetten", zegt KBC Securities analist Dieter Furniere. Hij stelt verder dat de cijfers beter zijn dan op het eerste oog lijkt, maar spreekt daarbij zijn zorgen uit over het hogere werkkapitaal en het schuldniveau, hoewel de schuld mogelijk verder kan worden verlaagd door de aanstaande verkoop van de telecomactiviteiten.

Beleggers zijn nog niet geheel overtuigd en zetten omstreeks 13.30 uur het aandeel 2,8% lager op EUR15,16, terwijl de ASX vrijwel vlak noteert.


Door Robin van Daalen; Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5715200; robin.vandaalen@dowjones.com

voda
0
Grontmij cijfers KW1 conform verwachting - SNS


AMSTERDAM (Dow Jones)--De resultaten van Grontmij over het eerste kwartaal van 2011 zijn conform de verwachtingen van SNS Securities. Analist Edwin de Jong geeft verder aan dat ook de marktonwikkelingen weinig verrassend zijn. SNS hanteert een hold advies met een koersdoel van EUR16,50. Omstreeks 9.20 uur noteert het aandeel 1,3% lager op EUR15,40, terwijl de ASX met 0,1% daalt. (RVD)


Dow Jones Nieuwsdienst: +31-20-5715200; amsterdam@dowjones.com

9 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met uw e-mailadres en wachtwoord.

Direct naar Forum

Markt vandaag

 AEX
946,58  +3,97  +0,42%  18:05
 Germany40^ 22.555,40 +1,84%
 BEL 20 4.432,88 +1,19%
 Europe50^ 5.487,75 +1,52%
 US30^ 44.450,80 +0,15%
 Nasd100^ 21.867,40 +0,67%
 US500^ 6.079,85 +0,45%
 Japan225^ 39.358,10 +0,48%
 Gold spot 2.917,68 +0,47%
 EUR/USD 1,0422 +0,37%
 WTI 71,09 -0,27%
#/^ Index indications calculated real time, zie disclaimer

Stijgers

ADYEN NV +14,37%
Flow Traders +10,93%
RENEWI +6,24%
EBUSCO HOLDING +5,02%
DSM FIRMENICH AG +4,01%

Dalers

Alfen N.V. -9,39%
CM.COM -7,09%
UNILEVER PLC -5,51%
ABN AMRO BANK... -5,07%
RANDSTAD NV -3,67%