Koersstijging
Op de vrijdagmiddag was er rond 14.00 uur telefonisch overleg met directielid Schaaij, die in het gesprek meldde, dat hij de zondag erop Brunel zou gaan bespreken.
Hagethorn en Schulten profiteerden de week na de uitzending van Business Class van een, zij het bescheiden, koersstijging.
In zijn verhoren heeft Schaaij herhaaldelijk verklaard dat hij "niet wist" dat zijn collega's Brunel zouden gaan inslaan.
Om onder strafvervolging uit te komen, betaalde Hagethorn een boete van 17.400 Euro en Schulten 5.000 Euro.
Beiden troffen ook een schikking met de DSI en verkregen weer een inschrijving als vermogensbeheerder.
Hagethorn en Schulten hebben lelijke schrammen aan hun Brunel-transactie overgehouden.
Han Schulten zei toen in een reactie op de schikking: "Ik heb 500 aandelen gekocht, waaraan ik 500 Euro heb verdiend.
Ik ben alleen al aan advocaatkosten ruim 40.000 Euro kwijt", aldus Han Schulten.
"Achteraf gezien zeg ik: had ik het maar niet gedaan....."
Kort na het bekend worden van de affaire, stapte Schaaij in 2006 op als directielid en aandeelhouder van International Assets.
Enkele maanden later keerde hij terug in het tv-programma van Harry Mens, niet langer als vermogensbeheerder, maar alleen als beleggingsadviseur.
Geert Schaaij is directeur van Beursgenoten (www. beursgenoten.nl), een beleggers-platform met tips en adviezen over ontwikkelingen op de financiële markten.
Hij won in 2007 de Gouden Stier, de vakonderscheiding voor beste beleggingsexpert.
Bron artikel (www. telegraaf.nl) 26-10-2009
Mvrgr. van Gerrit