’Koers Smit Internationale kan verder omhoog’
02 Nov 07, 13:28
door Dick Hussaarts
ROTTERDAM (DFT) - ”Smit Internationale heeft nog voldoende koerspotentie.” Dat zegt Alex Otto, directeur beleggingen van Delta Lloyd Asset Management.
Het delta Deelnemingen Fonds heeft sinds 2000 een belang in Smit. De aandelen werden gekocht tegen koersen tussen 9 en 14 euro. ”Maar ik zie nog voldoende potentie, we verkopen voorlopig dus nog niet.”

Otto zei het ook niet uit te sluiten dat Smit Internationale overgenomen zal worden. CEO Ben Vree van Smit denkt dat de sector waarin zijn bedrijf werkzaam is de komende jaren een sterke concentratie zal doormaken, maar wil zelf tot de twee tot drie overblijvers behoren. Dat wil hij onder meer bereiken door overnames.

Maar hij erkent wel dat je niet alleen vooruit kijken moet, maar ook achter je moet kijken. ”Maar dat zijn we gewend, in een sleepboot moet je immers ook achterom kijken naar je sleep.”