Via Net.Works « Terug naar discussie overzicht

Aanbrengen van Liquiditeit

54 Posts, Pagina: 1 2 3 » | Laatste
[verwijderd]
0

30th November 2006

- 1/5 -
N°2006 - 465

Liste des Titres de Capital éligibles à un Contrat d’Apporteur de Liquidité « Dealer »
List of Equities eligible for the “Dealer” Liquidity Provider Agreement
Lijst van Aandelen toegestaan in het kader van de Overeenkomst tot het Aanbrengen
van Liquiditeit

De Betrokken Euronext Market Undertaking** publiceert hierbij de lijst van Financiële Instrumenten die het voorwerp
kunnen uitmaken van de Overeenkomst tot het Aanbrengen van Liquiditeit voor de categorie “Dealer”.
De vereisten voor dit profiel worden toegelicht in de Overeenkomst tot het Aanbrengen van Liquiditeit voor Effecten
waarin de voorwaarden omschreven zijn onder dewelke een Liquiditeitsaanbrenger zijn activiteit mag uitvoeren en
optreden in het Centrale Orderboek op één of meerdere Financiële Instrumenten.
De Betrokken Euronext Market Undertaking** bepaalt het maximale en minimale aantal Liquiditeitsaanbrengers voor elk
Financieel Instrument alsook de samenstelling van de hieronder vermelde lijst. Deze lijst wordt regelmatig bijgewerkt.

VIA NET.WORKS US9259121070 VNWI J7

Eeuwige Rijkdom
0
En?Er is enige tijd geleden toch een firma in de hand genomen die de "delisting" van de aandelen moest begeleiden(opkopen?).Naar mijn idee heeft dit te maken met de partijen die opgezette tijden voor handel moeten zorgen. Heet dat niet een animator?
[verwijderd]
0
Liquidity provider

Inleiding
Liquidity providers vormen een essentieel element van het Euronext Markt Model (EMM) waarmee in 2001 de harmonisatie van de cash markten van de drie oprichterslanden van Euronext - België, Frankrijk en Nederland - werd verwezenlijkt.

In de zomer van 2003 werd dit model uitgebreid naar de cashmarkt van Lissabon, sinds begin 2002 onderdeel van Euronext. Liquidity providers vervangen de vroegere 'animateur de marché', ingevoerd bij ParisBourse in 1993 en de 'teneur de marché' voor Nouveau Marché fondsen, de 'specialist' in Brussel en de 'hoekman' in Amsterdam. De rol van de liquidity provider is vooral het bieden van bescherming tegen variaties in de beweeglijkheid van de markt, het fungeren als tegenpartij zodat transacties altijd mogelijk zijn en als uitvloeisel daarvan het verhogen van het transactievolume.

Liquidity providers dienen lid te zijn van Euronext en tevens houder van het Europees Paspoort. Uitsluitend dealers (leden die gerechtigd zijn om louter voor eigen rekening te handelen) mogen actief zijn als liquidity provider.

Liquidity providers sluiten met Euronext N.V. een overeenkomst waarin onder meer de verplichting is opgenomen om continue een tweezijdige, uit bied- en laatprijzen bestaande, markt te stellen, een minimale omzet te garanderen (uitgedrukt in een bepaald aantal aandelen of contanten) en bovendien de markt te stellen binnen een maximale bandbreedte of 'spread' (deze wordt gewoonlijk uitgedrukt in een percentage).

Op deze wijze fungeert de liquidity provider als 'marktspecialist' voor de toegewezen fondsen. De liquidity provider is vaak het belangrijkste contactpunt voor de uitgevende instelling. In België en Frankrijk is de liquidity providerovereenkomst meestal gecombineerd met een liquidity contract(*) dat de uitgevende instelling koppelt aan een lid van Euronext die een plaatsings-, analisten- en advies-service biedt of zich specialiseert in aandelen-introducties ('IPOs').

Liquidity providers zijn voornamelijk actief in small- en midcapfondsen. Fondsen met een hogere marktkapitalisatie genereren per definitie een hogere liquiditeit, hierdoor gelden er voor liquidity providers in deze fondsen een aantal afwijkende voorwaarden (liquidity providers zijn bijvoorbeeld niet toegestaan voor Euronext 100 fondsen).

(*) liquidity contract: in Frankrijk biedt de French Association of Investment Firms (AFEI) standaard liquidity contracten (telefoon: +33 (0) 1 5383 0070).


Categorieën liquidity providers
Permanent liquidity providers (PLPs) hebben de plicht om te allen tijde bied- en laatprijzen (firm orders) af te geven voor een bepaalde minimale hoeveelheid effecten in de continue verhandelde categorie, waarbij de prijzen binnen de maximale bandbreedte dienen te vallen. PLPs geven bied- en laatprijzen af vanaf 15 minuten voor het begin van de openingsveiling, gedurende de hele handels-sessie en bovendien gedurende de eventuele tussentijdse veilingen door zogeheten 'volatility interrupties'.
Auction liquidity providers (ALPs) geven alleen bied- en laatprijzen af (firm orders) gedurende de orderverzamelperiode voorafgaande aan de op vaste tijden gehouden veilingen. De auction liquidity provider is uitsluitend actief in via het veilingsysteem verhandelde fondsen.
De specifieke verplichtingen van elke liquidity provider zijn afhankelijk van de handelsgroep:

Next 150 PLPs stellen uitsluitend fondsen in de Next 150 index. Deze liquidity providers verschillen van andere PLPs doordat zij zich verplichten tot hogere volumes en krappere spreads.
Liquidity providers voor lager geprijsde aandelen (lager dan €5) kunnen zowel permanent- of auction liquidity providers zijn, afhankelijk van de handelsgroep van de aandelen in kwestie. Het verschil met de twee hoofdtypen liquidity providers (PLPs en ALPs) zijn de aangepaste voorwaarden, zoals de verplichting om voor kleinere aantallen te stellen en de bandbreedtes die worden uitgedrukt in euros in plaats van in percentages.
Euronext's Cash Market Quality department controleert de kwaliteit van de dienstverlening die de liquidity providers leveren. De rol van het Cash Market Quality department bestaat uit het beheren van de overeenkomsten en het overzien van de prestaties en de verplichtingen van iedere liquidity provider. Als gevolg daarvan heeft het Quality of Cash Markets department een hechte zakelijke relatie met leden die actief zijn als liquidity provider.
Maandelijks vorziet het Cash Market Quality department de aangewezen liquidity providers en uitgevende instellingen van alle relevante informatie.


Contact
Euronext Paris SA - Cash Market Quality
39, rue Cambon 75039 Paris Cedex 01, France
Tel. : +33 (0)1 49 27 14 97
Email : CMQ@euronext.com

Euronext Amsterdam Quality of Cash Markets
Postbus 19163
1000 GD Amsterdam
Nederland
Tel. : +31 20 550 4385 of
Tel. : +31 20 550 4685
Eeuwige Rijkdom
0
Ok! Wat ik al dacht!Leuk om kennis bij te spijkeren. Maar toch even terugkomend op dat bedrijf wat de delisting van Via zou begeleiden.Zijn zij niet de bieders op 0.01 op dit moment.
[verwijderd]
0
Ik weet niet wat je bedoelt. Heb niets gehoord van een bedrijf wat de eventele delisting zou begeleiden.

Het feit alleen al dat VIA ( !!! ) een hoekman aanstelt om aandelen te plaatsen betekend heel veel ! Er worden gewoon vriendjes voorzien van aandelen op een zeer laag niveau terwijl de particulieren ogenschijnlijk uitgerookt worden. Ik weet genoeg.

Dit feit van het aanstellen van een hoekman vertellen de banken jullie niet. Het zijn grote verzamelaars van VIA aandelen.

Gr.
[verwijderd]
0
Ik had gebeld naar Alex over de mogelijkheden. Wat je kunt doen met je aandelen, als je bij Alex zit is het volgende:

1) Als je niets doorgeeft, worden je aandelen automatisch overgeboekt naar de NASDAQ.
2) Als je doorgeeft, dat je niets wilt doen met je aandelen en het in portefeuille wilt houden, dan is dat ook mogelijk. Dit dien je dan door te geven vóór 17 december.

Meer info? Bel Alex.
[verwijderd]
0
Yellow,

Van welke site heb je dat bericht, die je als onderwerp hebt geplaatst op deze forum?
[verwijderd]
0
Dit is het werk van deze mensen :

dec 06 0,03 0,03 0,03 0,03
2 dec 06 0,03 0,03 0,03 0,03
3 dec 06 0,03 0,03 0,03 0,03
4 dec 06 0,03 0,03 0,04 0,03
5 dec 06 0,03 0,03 0,04 0,03
6 dec 06 0,03 0,02 0,03 0,02 !
7 dec 06 0,02 0,01 0,02 0,01 !
8 dec 06 0,02 0,01 0,02 0,01
9 dec 06 0,02 0,01 0,02 0,01
10 dec 06 0,02 0,01 0,02 0,01
11 dec 06 0,02 0,01 0,02 0,02
12 dec 06 0,02 0,01 0,02 0,02
13 dec 06 0,01 0,01 0,02 0,01

De Kinsella's en Nina Brinks van deze wereld worden zo voorzien van spotgoedkope aandelen.
[verwijderd]
0
Iemand meer problemen met orders ingeven ? Vanmorgen 100 K geboden op 0,02 ct maar zie ze niet in het boekje terug. Meestal krijg je ze dan op 0,01 ct in de opening.
[verwijderd]
0
De rabobank gebeld met de vraag wat er met de aandelen gaat gebeuren. Zij geven het advies om ze te verkopen. Omdat ze na 15 december niets meer waard zijn. Toch doe ik ze niet weg, omdat ik ze voor die ene cent niet ga verkopen. Wie blijft er nog meer zitten.
[verwijderd]
0
De Rabo gaf ook het advies op UPC te verkopen. Die hebben toen ook de daad bij het woord gedaan en maar liefst 3,5 miljoen aandelen verkocht op 0,01 ct. Dit waren de verzamelde aandelen van de kleine particulieren.

Wat weten die lui er nu vanaf ?
[verwijderd]
0
quote:

Yellowww. schreef:

Iemand meer problemen met orders ingeven ? Vanmorgen 100 K geboden op 0,02 ct maar zie ze niet in het boekje terug. Meestal krijg je ze dan op 0,01 ct in de opening.
Die hebben hun order ingetrokken, heb ik het vermoeden, anders had je ze wel kunnen krijgen voor 1 cent.
[verwijderd]
0
Nee hoor , die aandelen zijn gewoon verkocht op 0,01.

Mijn order staat nog steeds open op 0,02 en wordt alsmaar niet uitgevoerd. Pure manipulatie m.i.

[verwijderd]
0
Die hoekmannen moeten ook voor omzet zorgen. Denk dat ze aan een minimum van 1 miljoen stuks per dag moeten komen. Ben benieuwd wat er gebeurd als er geen aanbod uit de markt meer komt. Dan moeten ze wel gaan kopen en staan we zo op 0,35 ct minimaal.

S6.
[verwijderd]
0
quote:

Yellowww. schreef:

Nee hoor , die aandelen zijn gewoon verkocht op 0,01.

Mijn order staat nog steeds open op 0,02 en wordt alsmaar niet uitgevoerd. Pure manipulatie m.i.

Hoezo? Je kunt toch gewoon meteen kopen voor 0,02?
[verwijderd]
0
quote:

Yellowww. schreef:

Is een " storing " bij de Rabo.

Oh, op die manier.

Wat denk je, zou er morgen nog een "shuffle"gaan komen? Valt er nog iets te handelen, of kan het geen kwaad gewoon de aandelen te laten staan en kijken wat er mee gebeurt? Ik heb gisteren aandelen binnengekregen voor 0,01, ik denk eraan nog wat bij te kopen voor 0,02. Wat denk je?
[verwijderd]
0
We hebben 1000 dagen van dalingen meegemaakt. het wordt tijd dat er 1000 dagen van stijgingen aankomen. Zo werkt de markt nu eenmaal.

Shuffles zijn uit deze boze bij dit fonds. Hadden we anders al lang een keertje gezien. Vind ik het meest positieve aan alles.

Ik hou mijn aandelen aan , no mather what. Denk dat je maandag raar zult opkijken wat je in porto gaat vinden. Men hoeft alleen maar aan te tonen dat men weer eigen vermogen heeft om de notering te heropenen.
[verwijderd]
0
Zie Getronics 's onder druk staan. Zou wel een mooie combinatie zijn. Interoute / Getronics....

Logica/CMG en Sopheon hebben trouwens dezelfde hoekman als ons VIA.

Gr.
54 Posts, Pagina: 1 2 3 » | Laatste
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met uw e-mailadres en wachtwoord.

Direct naar Forum

Markt vandaag

 AEX
916,99  +2,16  +0,24%  15:47
 Germany40^ 22.909,30 +0,08%
 BEL 20 4.473,36 -0,15%
 Europe50^ 5.422,64 -0,02%
 US30^ 42.512,20 +1,19%
 Nasd100^ 20.137,50 +1,82%
 US500^ 5.754,49 +1,45%
 Japan225^ 37.868,50 +0,77%
 Gold spot 3.008,35 -0,50%
 EUR/USD 1,0798 -0,20%
 WTI 69,04 +1,10%
#/^ Index indications calculated real time, zie disclaimer

Stijgers

THEON INTERNAT +5,34%
ENVIPCO +3,51%
ASMI +2,78%
INPOST +2,23%
BESI +2,21%

Dalers

Avantium -6,56%
Pharming -3,46%
Heineken -2,81%
ForFarmers -1,93%
WDP -1,56%