De omzet van RTL Nederland groeide afgelopen kwartaal met 4,5 procent naar 301 miljoen euro, voornamelijk door de nu winstgevende streamingdienst Videoland.
Onder de streep bedraagt de winst (ebitda) 83 miljoen euro, aldus RTL Group in de cijfers die het vanochtend publiceerde. Dit bedrag is twintig procent hoger dan een jaar geleden. Hoe groot de winstbijdrage van Videoland is, houdt het Duitse moederbedrijf van RTL Nederland geheim.
Wel zegt RTL iets over het aantal streamingklanten. Per eind juni 2024 had Videoland 1,449 miljoen abonnees. Dat zijn er 181.000 meer dan een jaar geleden, oftewel: een stijging van 14,3 procent.
RTL claimt dat het de nummer één streamers van Nederland is.
De Duitsers exploiteren behalve in Nederland ook streamingdiensten in Duitsland, Hongarije en Frankrijk.