Beperktedijkbewaking schreef op 15 december 2020 04:44:
[...]Klopt allemaal, maar je mist de olifant in de kamer: de wereldwijde bevolkingsgroei.
Elk bezorgd klimaatverhaal zegt me helemaal niks als het extreme aantal primaten van de de subsoort homo sapiens sapiens niet genoemd wordt. In elk ecosysteem kan dit tot niets anders leiden dan verdrukking of zelfs uitroeiing van andere diersoorten.
Halfzachte en schijnheilige klimaatmaatregelen door de meest welvarende volken van deze topprimaat helpen nauwelijks zolang de meerderheid van de mensheid fanatiek probeert hetzelfde welvaartsniveau te bereiken. En geef ze eens ongelijk.
In Nederland hebben partijen als GL, D'66 en PvdD een blinde vlek voor dit dilemma. GL door hun irrationele bezwaren tegen kernenergie, D'66 door hun oorlog voeren tegen het steeds kleiner wordende aantal boeren i.p.v. zich te richten op de ongebreidelde bevolkingsgroei.
De PvdD maakt het helemaal bont. "De bevolkingsgroei in de wereld is geen probleem als we minder vlees gaan eten", staat in hun programma te lezen.
Hier zijn pathetische dierenknuffelaars aan het woord, geen klimaat- of milieubezorgden.
En nog elitair ook. De mens is een omnivoor, geen herbivoor. Hij heeft geen vier magen en is geen herkauwer. Vegetariërs, laat staan veganisten, moeten zich extra intellectuele en financiële inspanningen getroosten om aan de noodzakelijke eiwit-inname te komen. Er zijn gebieden en volken op aarde waarbij dierlijk voedsel (als deel van het menu) niet op een haalbare en betaalbare wijze te vervangen is.
En dan hebben we het hier nog alleen over de CO2-problematiek. Er is ook milieuvervuiling, plastic soep etc. Deze vervuiling is ruwweg recht evenredig met welvaartsniveau x bevolkingsaantal.
Milieumaatregelen zijn lastig, impopulair en duur, en gaan ten koste van 'welvaart'. Waarom heeft niemand het over de tweede factor in het sommetje?