L.s.,
Alle zeven Nederlandse banken zijn geslaagd voor de stresstest die de Europese Centrale Bank heeft uitgevoerd. Dat betekent dat ze voldoende bestand moeten zijn tegen financiële tegenslagen. Van de 128 banken die sinds vorig jaar zijn doorgelicht, zijn er 25 voor de stresstest gezakt. Ze hebben een gezamenlijk kapitaaltekort van 25 miljard euro.
De gezakte banken komen uit Italië, Oostenrijk, België, Griekenland, Portugal, Cyprus en Ierland.
Twaalf van die banken hebben sinds begin dit jaar hun tekort ingelopen. Die hebben hun reserves met in totaal 5 miljard euro aangevuld. Bij de 13 andere banken is dat niet gelukt.
Bankenunie
De stresstest is uitgevoerd met het oog op de invoering van de Bankenunie in de eurozone, die op 4 november ingaat. Met de Bankenunie wordt een stelsel van veiligheidsmaatregelen ingevoerd dat problemen bij banken in een vroeg stadium moet signaleren.
Een belangrijke bepaling in de Bankenunie is dat de Europese Centrale Bank het toezicht op de belangrijkste banken overneemt van de nationale toezichthouder.
viermeiden