AMSTERDAM (AFN) - De cijfers die elektronicaconcern Philips maandag presenteerde, stelden volgens analisten teleur. ,,Over de hele linie presteerden ze onder de verwachting'', zei analist Peter Olofsen van Kepler maandag.
Olofsen is zowel teleurgesteld in de autonome groei als in de marges. Hij vond met name de cijfers van de lichtdivisie en van Consumer Lifestyle teleurstellend, ,,maar ook de autonome groei bij Healthcare viel tegen''.
Volgens Olofsen zijn er diverse factoren waarmee Philips kampt. Het lage consumentensentiment is er één van. ,,Maar de tegenvallende orders bij Healthcare voor bijvoorbeeld scanners, hebben heel ergens anders mee te maken, namelijk een zwakke vraag bij ziekenhuizen.''
Het momentum
,,Het momentum voor Philips is sterk afgenomen'', aldus analist Jos Versteeg van Theodoor Gilissen. ,,Voor een aantal factoren hadden ze gewaarschuwd, zoals de verliesgevende televisietak en het lager aantal werkbare dagen, maar dit valt wel heel erg tegen. Televisie was nog slechter dan ze hadden aangekondigd.''