Twee leidinggevenden met verschillende leveranciers van elektronische componenten aan AWS, Google en AliCloud zeiden dat hoewel de halfgeleidersector in Maleisië was afgekoeld, de datacenter-toeleveringsketen nog steeds snel groeit vanwege de robuuste vraag naar datacenters in Zuidoost-Azië.
"Server-toeleveringsketens, inclusief assemblageproductie door Supermicro en Wywinn in Johor, breiden zich nog steeds koortsachtig uit in Maleisië," vertelde een van de twee leidinggevenden, die al meer dan vijf jaar in Penang werkt, aan Nikkei Asia, verwijzend naar de betrokkenheid van zijn bedrijf bij de verhuizingen. Een andere leidinggevende zei dat zijn bedrijf twee nieuwe fabrieken in het land bouwt om de vraag naar datacenters van AWS, AliCloud en ByteDance te ondersteunen.
Brady Wang, analist bij Counterpoint Research, vertelde Nikkei Asia dat het herstel voor automobiel- en industriële toepassingen erg traag blijft.
"De hersteltijdlijn wordt steeds verder uitgesteld. ... Het lijkt erop dat we tot het einde van dit jaar of zelfs volgend jaar moeten wachten om significante tekenen van herstel te zien," zei Wang. "De wereldwijde macro-economische omstandigheden zijn niet ideaal en China geeft prioriteit aan het gebruik van zijn eigen chips wanneer lokale bronnen beschikbaar zijn. Onzekerheid over het Amerikaanse tariefbeleid vertroebelt de markt verder. Bedrijfseigenaren zullen waarschijnlijk investeringen uitstellen wanneer deze onzekerheden hoog zijn."
ASML CEO Christophe Fouquet waarschuwde eerder voor een ongelijkmatig herstel van de vraag naar halfgeleiders en zei dat slechts een paar van zijn chipproducerende klanten profiteren van de huidige AI-chiphausse.
Kinsus vertelde Nikkei Asia dat de langetermijnstrategie van het bedrijf om de productie in Zuidoost-Azië uit te breiden niet zal veranderen. "Vanwege de huidige externe omgeving zullen we echter meer aandacht besteden aan het schema," voegde het toe.
Intel zei dat Maleisië een belangrijk knooppunt blijft voor zijn productieactiviteiten en dat het van plan was om de bouw van zijn nieuwe geavanceerde verpakkingsfabriek daar af te ronden, "maar [we] zullen de start-up afstemmen op de marktomstandigheden en een groter gebruik van onze bestaande capaciteit."
TSMC herhaalde een verklaring die het in januari aflegde en waarin stond dat zijn "eerste speciale technologiefabriek in Kumamoto eind 2024 met volumeproductie is begonnen, met een zeer goede opbrengst. De bouw van onze tweede speciale fabriek staat gepland om dit jaar te beginnen." Het bedrijf voegde eraan toe dat het "vastbesloten blijft om te investeren in Japan om onze klanten te ondersteunen, en we kijken ernaar uit om het ecosysteem met onze lokale gemeenschappen te laten groeien."
Ondertussen vertraagt ??de vraag naar substraat in sommige landen, volgens Ingolf Schroeder, executive vice president van de business unit microelectronics bij AT&S, maar dit is een "gevolg van de vooruitzichten van individuele bedrijven." De algehele substraatmarkt herstelt zich door de toenemende productomvang en complexiteit voor geavanceerde producten, "daarom verwachten we geen verdere vertraging in deze markt," zei Schroeder.
ASE Technology Holding heeft niet gereageerd op het verzoek van Nikkei Asia om commentaar.