Branco P schreef op 11 april 2023 16:21:
Afgelopen vrijdag was ik dan eindelijk in Tilburg. Aan het eind van de middag het Pieter Vreedeplein en de nieuwe Emmapassage (als je dit nog zo mag noemen) bezocht. Jammer dat de supermarkt weg is uit de kelder van Pieter Vreedeplein. Misschien als de Nix drankhandel een keer de deur sluit, dat daarvoor in de plaats dan een kleine supermarkt-to-go terug kan komen o.i.d.
Niet echt onder de indruk van de De KOOPman, maar ik zie op hun website dat ze ondertussen 5 winkels hebben, dus kennelijk kan dat toch uit. Enfin, vele malen beter dan leegstand natuurlijk. De Emmapassage is aantrekkelijk herontwikkeld, dat is nu een mooi en modern stukje binnenstad. Lang niet zo druk als de Heuvelstraat, maar de tweede trekker (ONLY) in dat stuk, naast Mango, moet de deuren nog openen dus dan zal het nog iets beter worden. Ik zag verder nog een stuk of 2 a 3 kleine units die nog moeten worden ingevuld.
Jammer dat de Stadhuisstraat (in het verlengde van de oude Emmapassage) niet tot de verbeelding spreekt (hoewel daar ook een herontwikkeling heeft plaatsgevonden).
Daardoor wordt het retailrondje daar niet doorgetrokken (terwijl aan het einde van de Stadhuisstraat toch de Primark ligt. Maar ik vermoed dat het aftandse pand waar ONLY nu nog in zit nog gaat verdwijnen. Daar is de gemeente aan zet:
www.tilburg.nl/fileadmin/files/Gemeen...Kortom, de herontwikkeling door Wereldhave is goed en mooi uitgevoerd. Of het gaat lukken om veel extra passanten te trekken is wel nog even afwachten, maar de winkels en het winkelgebied zelf zijn aantrekkelijk herontwikkeld en de ONLY en Mango zijn redelijk qua trekkers. Nelson schoenen zat daar trouwens ook nog, herinner ik me. Maar die Nix doet zijn naam wel eer aan, dus die biedt kansen voor een betere herinvulling ooit.
Wat Wereldhave heeft gedaan, moest daar ook gebeuren. Het is ook goed gedaan m.i. Of het ook een goede business case is weet ik niet, maar in ieder geval beter dan niks doen.