Arbeidskosten VS stijgen flink

Door ABM Financial News op 6 februari 2025 14:43 | Views: 2.755

Arbeidskosten VS stijgen flink
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De arbeidskosten en productiviteit in de Verenigde Staten zijn in het vierde kwartaal minder hard toegenomen dan verwacht. Dit bleek donderdag uit voorlopige cijfers van de Amerikaanse overheid.

De arbeidskosten stegen met 3,0 procent in de laatste drie maanden van 2024, waar een stijging van 3,3 procent werd voorzien. De uurlonen stegen in het vierde kwartaal met 4,2 procent.

Ten opzichte van het derde kwartaal, toen de arbeidskosten nog met 0,5 procent toenamen, was sprake van een flinke stijging.

De arbeidsproductiviteit steeg in het vierde kwartaal met 1,2 procent, waar een plus van 1,4 procent werd voorzien en na een stijging van 2,3 procent in het derde kwartaal.

Bron: ABM Financial News

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Reacties

2 Posts
Aubrey76
0
alles op zijn plaats
0
Uurlonen zijn significant harder gestegen dan de arbeidskosten. Wellicht zijn er per januari fiscale maatregelen getroffen waardoor werkgevers minder social lasten heven af te dragen
2 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met uw e-mailadres en wachtwoord.