(ABM FN-Dow Jones) Diageo heeft de verwachtingen voor de middellange termijn ingetrokken vanwege de "macro-economische en geopolitieke onzekerheden in veel van onze markten". Dit bleek dinsdag uit de cijfers van de distillateur over de eerste zes maanden van het boekjaar 2025, waarin het bedrijf de Amerikaanse importheffingen benadrukte.
"Diageo rekende op een autonome omzetgroei van gemiddeld 5 tot 7 procent […] maar de analisten gingen uit van 3 tot 6 procent met een gemiddelde van 4,5 procent", reageerden analisten van UBS op het intrekken van de outlook.
Diageo zag de omzet in de eerste jaarhelft dalen met 1 procent naar 10,9 miljard dollar. De volumes namen ook met 1 procent af. In alle regio's stonden de volumes onder druk, met uitzondering van Azië , waar ze met 2 procent stegen. In Noord-Amerika liepen de volumes met 3 procent terug en in Europa met 2 procent.
Autonoom boekte het bedrijf overigens wel weer groei.
De nettowinst van Diageo daalde met 12 procent tot 1,9 miljard dollar.
Diageo keert een interim-dividend uit van 0,405 dollar per aandeel.
Het aandeel Diageo daalde dinsdag met 0,8 procent. Eerder op de ochtend was het verlies nog circa 4 procent.
Update: om dividend in dollars te geven en koersreactie te actualiseren.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Denk niet dat het dividend in € betaald wordt