BESI mist omzetverwachting in tweede kwartaal 2006
Maandag 10 Juli 2006 09:02
Amsterdam (BETTEN BEURSMEDIA NEWS) - BESI, producent van apparatuur voor de halfgeleidersector, heeft in het tweede kwartaal van 2006 een lager dan verwachte omzet behaald door uitstel in de verscheping van een tweetal orders.
De omzet kwam uit op circa EUR 50 miljoen, waar het bedrijf eerder een omzet tussen EUR 51,2 miljoen en EUR 53,4 miljoen indiceerde. De orderontvangst lag met circa EUR 46 miljoen in het tweede kwartaal in de eerder gegeven range van EUR 44,8-47,8 miljoen.
Vergeleken met het eerste kwartaal van 2006 nam de omzet van BESI 12% toe terwijl BESI uitging van een omzetgroei van 15-20%. De orders namen op kwartaalbasis met 23% af, waar BESI in april uitging van een daling van 20-25%.
Door de daling van de orderstroom en de stijging van de omzet op kwartaalbasis was de orderportefeuille van BESI aan het einde van het tweede kwartaal van 2006 minder gevuld dan drie maanden eerder. De orderportefeuille kwam uit op EUR 69 miljoen tegen EUR 72 miljoen een kwartaal eerder.
Volgens bestuursvoorzitter Richard Blickmann reflecteert de groei van omzet en orders vergeleken met een jaar eerder verbeterde omstandigheden in de sector en additionele marktpenetratie door apparatuur voor de assemblage van halfgeleiders.
'Momenteel schatten wij dat de omzet en order trends een voorzichtige houding indiceren in de aankoop van nieuwe apparatuur door klanten, met name subcontractors, waarin hun voorzichtige monitoring van voorraad en capaciteitsniveaus gereflecteerd worden', aldus Blickmann.
Het bedrijf doet geen uitspraken over de behaalde resultaten in het tweede kwartaal. Het bedrijf voorspelde eerder een brutomarge van 38-40% en vergeleken met het eerste kwartaal van 2006 5% hogere operationele kosten.
BESI maakt op 20 juli 2006 de resultaten over het tweede kwartaal van 2006 bekend.
BESI produceert onder meer apparatuur voor 'molding', waarbij halfgeleiders in een plastic omhulsel worden geplaatst, 'plating', waarbij zilver of goud op de connectoren van halfgeleiders worden geplaatst, 'bonding', waarbij halfgeleiders worden gebonden met dunne gouden of aluminiumdraden en 'trim and form', waarbij halfgeleiders worden gesneden.
In 2005 was Infineon goed voor meer dan 10% van de omzet. BESI levert onder meer ook aan Samsung, STM, Texas Instruments en Philips. In 2005 werd 55% van de omzet in Azie gerealiseerd tegen 32% in Europa.
Zo zie je dat hetgeen ik altijd heb beweerd in 2006 uitkomt.
Blickman heeft echt gefaald. Maar dat doet hij al jaren.