Heijmans « Terug naar discussie overzicht

Heijmans - September 2014

210 Posts, Pagina: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » | Laatste
[verwijderd]
0
koers ligt er weer sterk bij en heeft al een mooi deel van de daling in juli/augustus goed gemaakt. We noteren nu boven het 50 daags gemiddelde en de koers schuurt de bovenste bollinger band. Even wat consolideren zou prima zijn rond deze niveaus. Niettemin acht ik 12,50- 13 meer als fair value maar a la.
Tategoi69
0
quote:

stockexchangestaartje schreef op 11 september 2014 14:40:

koers ligt er weer sterk bij en heeft al een mooi deel van de daling in juli/augustus goed gemaakt. We noteren nu boven het 50 daags gemiddelde en de koers schuurt de bovenste bollinger band. Even wat consolideren zou prima zijn rond deze niveaus. Niettemin acht ik 12,50- 13 meer als fair value maar a la.
we zijn al een paar dagen aan het consolideren met redelijke volumes en wachten even op een nieuwe impuls terwijl AEX licht terugvalt :), lijkt erook op dat er rond 11.45/11.50 redelijk wat opgekocht wordt terwijl dat niet in het orderboek zichtbaar is:)
[verwijderd]
0
stimmt. al met al aardig slot. eens zien of we er nog een mooie vrijdag achteraan kunnen plakken.
Bennyboy
0
quote:

Pexs schreef op 11 september 2014 09:14:

Wordt Heijmans eigenlijk gezien als overnamekandidaat? Denk dat Heijmans te klein is om zelf een partij over te nemen. Zou een fusie tussen Ballast Nedam en Heijmans niet een mogelijkheid zijn? Ballast staat er niet heel florissant voor. Het stuk van van der Noordaa is eigenlijk een oproep tot consolidatie. De Vries van BAM heeft ook al eerder aangegeven dat er "te veel" partijen zijn voor te weinig werk.

Een fusie tussen ballast en heijmans is zoiets als een fusie tussen Aldi en Albert Heijn, zitten qua bedrijfsvoering, kwaliteit , kennis en transparantie mijlen ver uit elkaar.
Heijmans gaat daar zijn handen niet aan branden. Heijmans is ondanks de pittige beschermingsconstructie, voor de juiste prijs natuurlijk te koop, maar liever pas over een paar jaar, voor de hoofdprijs wat mij betreft;-))
[verwijderd]
0
De koers gaat weer omhoog, gelukkig maar. Ik merk ook in mij omgeving dat het wat beter gaat. In de straat waar mijn ouders wonen zijn al 2 huizen verkocht die lang te koop stonden, en mijn neef die 2 jaar geleden is afgestudeerd als architect heeft eindelijk een baan sinds vandaag.

Ik heb alle vertrouwen in dit aandeel.
[verwijderd]
0
Van de week nog iets over gepost. Het gaat idd weer beter bij de architecten. En dat is precies de partij die vooraan in de keten staat wat betreft de bouw.
Goed teken dus.
Tategoi69
0
Beleggers belangen; www.beleggersbelangen.nl/opinie/artik...

Heijmans had een teleurstellend resultaat in het eerste halfjaar, met een verlies van €8 mln. Vooral de grote concurrentie bij lokale projecten brak het bedrijf op. Hoopvol is wel dat de woningbouw aantrekt en de orderportefeuille is gestegen. Wellicht leidt dat tot betere resultaten in 2015.
cover thumb shade

Provinciale en gemeentelijke overheden bezuinigen op bouwprojecten en dat voelen niet alleen de kleinere en middelgrote aannemers, maar ook de grote, waaronder Heijmans. Daarnaast zit er weinig marge op de grote (landelijke) infrastructurele werken die veelal in het verleden al met een lage marge zijn aangenomen. De activiteiten gebundeld onder de naam Wegen & Civiel hadden in het eerste halfjaar dan ook een negatief bedrijfsresultaat van €5 mln tegen nog €11 mln positief in dezelfde periode van vorig jaar.

RECENTE ARTIKELEN

Deze terugval krijgt nog meer betekenis omdat er geen grote stroppen zijn geleden, wat wel weer gunstig is. Maar vele kleintjes maken één grote. Inmiddels heeft Heijmans een aantal grote projecten binnengesleept met wellicht betere winstmogelijkheden. Het bedrijf zet bovendien zwaar in op de verbetering van de uitvoering. De sterke toename van de orderportefeuille van heel Heijmans tot €2,3 mrd vergeleken met €1,6 mrd is voor een belangrijk deel uit infrastructurele werken te verklaren.

Kentering

De terugslag bij Wegen & Civiel van €16 mln verpest het groepsresultaat. Over het eerste halfjaar was de omzet €823 (912) mln en werd een verlies geleden van €8 mln tegen €5 mln verlies in de eerste helft van 2013. Wegen & Civiel overschaduwt de gang van zaken elders binnen het bedrijf, hoewel daar nog lang geen sprake is van aanvaardbare cijfers. Maar is er een kentering zichtbaar. Op Vastgoed en Woningbouw werd met €4 mln de helft minder verloren dan een jaar geleden. Voor vastgoed- en grondposities werd een kleine afwaardering van €1 mln gedaan.

Het verlies bij Vastgoed was €1 (-3) mln en bij Woningbouw €3 (-5) mln. Ook hier wreken zich nog oude projecten en lage productieniveaus. Wel nam het aantal verkochte woningen toe, tot 482 (386) stuks. Heijmans spreekt van 'een nadrukkelijk herstel van de woningmarkt' -een visie die breed gedeeld wordt. Marktdeskundigen verwachten dat er dit jaar circa 20.000 nieuwe huizen worden verkocht tegen vorig jaar circa 15.000. Het aantal voor 2014 ligt nog ver onder de 35.000 à 40.000 in de topjaren, maar het tij lijkt te keren. Bovendien is de behoefte aan woningen in ons land groot. Maar, zoals dat voor de hele bouwsector geldt, eerst moeten bij Heijmans de projecten worden weggewerkt waar niets op verdiend of zelfs geld toegelegd wordt, en moeten nieuwe opdrachten wel winstgevend aangenomen en uitgevoerd worden. Daarvan is het effect pas geleidelijk in de resultaten te zien.

De woningmarkt en de orderportefeuille bieden volgens Heijmans perspectief. Het bedrijf heeft er vertrouwen in heel 2014 met een positief bedrijfsresultaat te eindigen. Wij sluiten niet uit dat er ondanks de slechte start van het jaar toch nog een klein winstje (€0,20 per aandeel) uitrolt.

CONCLUSIE:

Het advies voor Heijmans blijft 'kopen' en dat is gebaseerd op de langzame verbetering van de markt die vooral in het woningsegment een grote potentie heeft en op de zware sanering die in de branche heeft plaatsgevonden. Geduld is echter vereist.
Tategoi69
0
geen wijzigingen gemeld in meldingsregisters van AFM:

U zocht in het register naar "heijmans"
Zoekresultaten:

Datum meldingsplicht Uitgevende instelling Meldingsplichtige
12 mei 2014
Heijmans N.V. Van Lanschot N.V.
11 dec 2013
Heijmans N.V. Norges Bank
08 nov 2013
Heijmans N.V. FMR LLC
05 aug 2013
Heijmans N.V. Campus Holding B.V.
01 jul 2013
Heijmans N.V. Dimensional Fund Advisors LP
01 jul 2013
Heijmans N.V. Norges Bank
15 mei 2013
Heijmans N.V. Delta Lloyd N.V.
31 jan 2013
Heijmans N.V. FMR LLC
22 jan 2013
Heijmans N.V. FMR LLC
18 apr 2012
Heijmans N.V. FIL Limited

[verwijderd]
0
Heijmans 12 SEPTEMBER 2014

Heijmans heeft van de gemeente Assen de opdracht ontvangen voor de realisatie van een nieuw, dynamisch VerkeersManagementSysteem Assen (VMSA). Daarmee wordt het mogelijk om verkeersbewegingen en belasting van het wegennetwerk beter te monitoren en deze gegevens te vertalen in hoogwaardige, real time informatie voor de verkeerscentrale en actuele reisinfo voor de weggebruiker. Het VMSA in Assen krijgt straks een voorspellend karakter. Het systeem wordt mede mogelijk gemaakt vanuit de programma ‘Beter Benutten’ - Regio Groningen-Assen en wordt in december 2014 opgeleverd.

Het nieuwe systeem bestaat uit 7 dynamische route-informatiepanelen (DRIP’s), 12 parkeerroute informatiesystemen (PRIS) voor 7 parkeergarages en het dynamisch verkeersmanagementsysteem TrafficLink, waarvoor Heijmans Trinité Automation heeft betrokken bij de opdracht. Op het systeem zullen 24 verkeersregelinstallaties (VRI’s) worden aangesloten en op termijn een bussluis en 5 bruggen. Dit alles zal via het glasvezelnetwerk van Sensor City worden ontsloten. Het netwerk wordt gekoppeld aan de systemen van Sensor City die (verwachte) reistijden en verkeersdrukte monitoren en deze informatie doorspelen aan de verkeerscentrale en aan de weggebruikers.

Deze opdracht past in de ambitie van Heijmans om passende oplossingen te bieden voor de mobiliteitsvraagstukken van onze opdrachtgevers, waarin bereikbaarheid en veiligheid centraal staan en hoogwaardige, interactieve technologie toegevoegde waarde biedt.

Sensor City
De provincie Drenthe en de gemeente Assen hebben samen het initiatief genomen voor het project Sensor City. Sensor City heeft als doel een grootschalig stedelijk meetnetwerk te realiseren waarmee praktisch bruikbare toepassingen van complexe sensorsystemen kunnen worden ontwikkeld. Als proeftuin en etalage voor toepassing van sensorsystemen vormt het een faciliteit die uniek is in de wereld. Het afgelopen jaar zijn diverse proeven gedaan met slimme mobiliteitsoplossingen die data omzetten naar hoogwaardige informatie.
Tategoi69
0
nauwelijks handel vandaag maar ook geen aanbod, dus we kunnen het ook positief zien, hoeft maar een impuls te komen en we staan zo rond de 12 Euro de komende dagen:)
Htjs
0
Denk dat de koers nog wel omhoog gaat vandaag, aangezien er een nieuwe innovatieve opdracht is.
[verwijderd]
0
video.iex.nl/Beleggen-Video/25473/De-...

Tot en met 2015 verwacht men (beleggers/investeerders) 3 miljard euro te inversteren in woonruimte, 2,5 miljard in kantoren en 1 miljard in bedrijfsruimte. Totaal dus 6,5 miljard. Lijkt me sterk als Heijmans daar geen graantjes van gaat meepikken. Natuurlijk is het een enquete maar ik ga ervanuit dat het een representatieve steekproef betreft.
[verwijderd]
0
Doet Heijmans iets met dijken? Zo ja, dan pikken ze zeker een graantje mee
: www.iex.nl/Nieuws/ANP_ANP-160914-248/...
Koers kan in dat geval exploderen.
[verwijderd]
0
Jazeker. Een innovatiemanager van Heijmans heeft er zelfs een blog over geschreven oktober 2013.

www.overruimte.nl/2013/vliegend-buffe...

20 miljard komende 30 jaar. met een beetje geluk kunnen ze daar zeker wat graantjes van meepikken.
Bonus aanbieding
0
quote:

bartvde schreef op 18 september 2014 14:24:

waarom mogen wij op deze mooie beursdag niet mee stijgen ...
heb jij nog/weer een positie dan
bartvde
0
quote:

Bonus aanbieding schreef op 18 september 2014 14:45:

[...]
heb jij nog/weer een positie dan
ja nog steeds, gekocht rond 12,80 dus nog steeds een min
Bonus aanbieding
0
quote:

bartvde schreef op 18 september 2014 15:11:

[...]
ja nog steeds, gekocht rond 12,80 dus nog steeds een min
Het kan verkeren ik zit er in aan 11,30 gemiddeld inmiddels. Gemiddelde aankoopprijs iets kunnen verbeteren door gedeeltelijke verkoop/terugkoop. USG zit ik ook in aankoopprijs gemiddeld ongeveer 10,50, optiewinstjes niet meegeteld. USG is voor mij korte termijn, Heijmans wil ik langer houden.
210 Posts, Pagina: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » | Laatste
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met uw e-mailadres en wachtwoord.

Direct naar Forum

Detail

Vertraagd 11 feb 2025 17:36
Koers 31,900
Verschil -0,100 (-0,31%)
Hoog 31,950
Laag 31,550
Volume 28.884
Volume gemiddeld 92.477
Volume gisteren 37.164