lucas D schreef op 11 maart 2019 18:21:
www.telegraaf.nl/financieel/3271076/z...De AEX sloot 0,9% hoger op 535,4 punten. De AMX ging 1,4% vooruit naar 763,5 punten.
De overige Europese beurzen herstelden ook geheel of grotendeels van de verliezen van vrijdag. De Duitse DAX en de Franse CAC 40 wonnen 0,8% en 0,7%.
Bij sluiting van de Europese beurzen stonden de Dow Jones-index en de Nasdaq-index 0,4% respectievelijk 1,6% hoger.
Analist Corné van Zeijl (Actiam) schrijft het herstel op de beurzen vooral toe aan het feit dat beleggers in tweede instantie minder negatief oordeelden over het vrijdag gepubliceerde Amerikaanse banenrapport. „Tegenover de tegenvallende banengroei stond een goed cijfer over de werkloosheid. Bovendien is de kans op een renteverhoging door de Fed nog kleiner geworden.”
Biotechnologiebedrijf Pharming, dat vorige week als stevig terrein verloor, leverde ondanks een positief analistenrapport van Oppenheimer nog eens 2,5% in. De Amerikaanse bank vindt de twijfel in de markt over het potentieel van zijn medicijn Ruconest onterecht.