Guus_Geluk schreef op 9 mei 2017 07:52:
AANDEELHOUDERS AKZONOBEL STAPPEN NAAR DE RECHTERBNR Webredactie
Vandaag, 07:44
De activistische investeerder Elliott Advisors stapt naar de rechter om een buitengewone aandeelhoudersvergadering van AkzoNobel over het aanblijven van president-commissaris Antony Burgmans af te dwingen.
Dat heeft de aandeelhouder vanochtend bekend gemaakt in een reactie op de afwijzing van AkzoNobel op het derde bod van de Amerikaanse concurrent PPG. Elliott Advisors neemt Burgmans kwalijk dat hij weigert AkzoNobel zo ver te krijgen om te onderhandelen met PPG en wil hem tijdens de aandeelhoudersvergadering naar huis sturen. Daarom stapt het nu naar de Ondernemingskamer in Amsterdam.
Volgens de investeerder is het handelen van AkzoNobel 'arrogant' en zijn de argumenten waarmee het bedrijf het bod van PPG heeft afgewezen niet overtuigend en niet onderbouwd met bewijs.
Vijandig overnamebod
AkzoNobel wees gisteren het laatste bod van PPG, ter waarde van ongeveer 27 miljard euro, af. Het Nederlandse verg- en chemiebedrijf stelde dat het bod 'niks nieuws op tafel' bracht en wil op eigen kracht verder, tegen de zin in van een aantaal aandeelhouders waaronder Elliot Advisors.
De verwachting is dat nu op termijn een vijandig overnamebod zal volgen. In zo'n geval stapt PPG direct naar de aandeelhouders, zonder een akkoord te hebben met het bestuur van AkzoNobel.
Plan bij minister Kamp
Vanochtend werd bekend dat de grootste beursbedrijven van Nederland een plan bij minister Kamp (Economische zaken, VVD) hebben neergelegd om acties als Elliot nu voornemens is in de toekomst te voorkomen. De beursbedrijven willen de macht van aandeelhouders bij vijandig overnamebiedingen tijdelijk stevig inperken. Doel van het plan is om te voorkomen dat bestuurders en commissarissen ongewenst naar huis gestuurd kunnen worden.
www.bnr.nl/nieuws/beurs/10322296/aand...